23 maja, 2022

Polskie filmy, które warto obejrzeć w 2020 roku

Według zapowiedzi filmowych 2020 rok powinien zadowolić wielbicieli niemalże wszystkich gatunków. Bez względu na to, czy pociąga nas sensacja, horror czy spektakularne widowisko wojenne, powinniśmy w propozycjach reżyserów odnaleźć coś dla siebie.

Pierwszą propozycją jest ekranizacja powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”. Proza pisarki znów wraca na ekrany w filmowej adaptacji. Zgodnie z obietnicą producentów, powinniśmy się spodziewać refleksji nad kondycją współczesnego człowieka w rytmie hip-hopu. Czy i tym razem nazwisko pisarki sprowadzi do kin rzesze widzów? Przekonamy się we wrześniu.

nowosci filmowe

Każdy znajdzie coś dla siebie

Warto również zainteresować się filmem Sala samobójców hejter (https://polskifilm.com.pl/sala-samobojcow-hejter-zalukaj-caly-film/). Jest to najnowsza produkcja reżysera Jana Komasy, którego poprzedni film był nominowany do nagrody Oskara. Bez dwóch zdań jest to jeden z najlepszych reżyserów „młodego” pokolenia.

Kolejna propozycja to film „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego, który odpowiada za wielokrotnie nagradzaną „Cichą noc”. Film to tragikomiczna opowieść o nastolatce, która wyrusza w podróż do Irlandii, by sprowadzić do Polski ciało zmarłego ojca. To doświadczenie okazuje się dla niej okazją do zmiany życiowych priorytetów. Premiera filmu ma się odbyć jesienią.

W tym roku w kinach zobaczymy też takie filmy jak  „Krime story. Love story”, który zapowiadany jest jako mocne kino sensacyjne; „Magnezję”, która będzie mieszanką westernu, czarnego komedii i filmu gangsterskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.