8 sierpnia, 2022
filmy podobne do czarownica

Podobne filmy do Czarownicy (2014)

Czarownica to amerykański film fantasy z 2014 roku w reżyserii Roberta Stromberga na podstawie scenariusza napisanego przez Lindę Woolverton. Maleficent opowiada historię tytułowej bohaterki filmu animowanego Disneya z 1959 roku, która stała się potężną wróżką i chce się zemścić, gdy najeźdźcy zagrażają jej ziemi.

W filmie występują Angelina Jolie jako Maleficent, Sharlto Copley, Elle Fanning, Imelda Staunton, Juno Temple i Lesley Manville.

Film przedstawia tytułową czarownicę jako młodą wróżkę, która została przyjęta przez króla Stefana i królową Leah. Wychowała się wraz z ich córką Aurorą i została jej najlepszą przyjaciółką. Maleficent pomogła rodzinie królewskiej chronić ich królestwo przed najeźdźcami, ale pewnego dnia rozgniewała się na Stefana za jego niezdolność do ochrony jej przed armią króla. Kiedy skonfrontowała się z nim, wygnał ją z królestwa, aby zachować pokój między nimi. Doprowadziło to do pełnego wydarzeń życia, w którym poznała trzy dobre wróżki, które pomogły jej zemścić się na Stefanie, przeklinając jego córkę Aurorę przez osiemnaście lat w zamian za jej urodę.

Sprawdź produkcje podobne do filmu Czarownica (2014)

Podobał wam się film Czarownica (2014)? W takim razie sprawdź filmy podobne do tego tytułu.

Filmy podobne to tytułu Czarownica (2014) to:

  • „Gwiezdny pył” (2007), reż. M. Vaughn
  • „Królewna Śnieżka i Łowca” (2012), reż. R. Sanders
  • „Mroczne cienie” (2012), reż. T. Burton
  • “Alicja w krainie czarów” (2010), reż. T. Burton
  • “Następcy” (2015), reż. Kenny Ortega

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.