23 maja, 2022

Najlepsze komedie w 2019 roku

W tym artykule nasza redakcja zebrała najlepsze komedie z poprzedniego roku. Jeżeli masz wolny wieczór i lubisz się śmiać to koniecznie powinieneś wybrać któryś z zaproponowanych przez nas tytułów. Gwarantujemy dużo śmiechu i dobrą zabawę.

Miszmasz, czyli kogel mogel 3 (https://polskifilm.com.pl/kogel-mogel-3-zalukaj-caly-film/) reż. Kordian Piwowarski
Ciąg dalszy kultowej komedii z 1988 i 1989 roku.  Kasia, główna bohaterka (Grażyna Błęcka-Kolska), mieszka w swwojej rodzinnej wsi i dalej odpiera zaloty swojego niestrudzonego adoratora, Staszka Kolasy. Jej syn, Marcin (Nikodem Rozbicki) wraca do Polski wpada na szalony pomysł i natychmiast ładuje się w tarapaty. W  ekscentrycznej rodzinie Wolańskich też się dzieje! Barbara Wolańska (Ewa Kasprzyk), seksekspertka, wydaje kontrowersyjną książkę… Jej mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) mają dość! Uciekają z domu i ruszają gdzie oczy poniosą!

„Planeta Singli 3” reż. Michał Chaciński
Ostatnia część miłosnych perypetii Ani (Agnieszka Więdłocha) i Tomka (Maciej Stuhr), a także ich barwnych rodzin i przyjaciół. Ania i Tomek planują wesele na wsi u dawno niewidzianej rodziny Tomka. Zderzenie wielkomiejskich wyluzowanych krewnych Ani, zwłaszcza jej matki, która przyjechała na ślub z dużo młodszym partnerem, z konserwatywną rodzinką Tomka jest wdzięcznym materiałem na zabawną komedię.

kogel mogel 3

„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” reż. Philippe de Chauveron
Jeszcze więcej zabawnych perypetii, humoru i śmiechu z narodowych stereotypów Francuzów! Wszystkie cztery córki państwa Verneuil postanawiają wyprowadzić się z rodzinami z ojczyzny. Nie może się z tym pogodzić ojciec rodu, Claude (Christian Clavier), tym razem to on robi wszystko by je zatrzymać! Ufa, że jego wielokulturowi zięciowie pokochają wreszcie Francję i pozostaną z żonami i wnukami w niej na zawsze! Inteligentny żart w stylu francuskim!

„Heavy Trip” reż. Juuso Laatio / Jukka Vidgren
Turo (Johannes Holopainen) ma 25 lat i mieszka na dalekiej północy Finlandii. Jego siermiężne życie osładza jedynie gra w metalowym zespole Impaled Rektum, w którym jest wokalistą. Choć zespół istnieje od ponad dekady, kumplom nigdy jeszcze nie udało się zagrać koncertu. Nadarza się jednak okazja wzięcia udziału w wielkim metalowym festiwalu z Norwegii. Aby spełnić swoje marzenia, trzeba tylko ukraść furgonetkę i zabrać ze szpitala psychiatrycznego perkusistę…. I można jechać! Zwariowana komedia pełna niespotykanych wydarzeń!

„Men in Black: International” reż. F. Gary Gray
Kolejna część kasowego hitu opowiadającego o przygodach agentów walczących z zagrożeniem z kosmosu z żartami o dzisiejszych gwiazdach popkultury w tle. Doświadczony agent H (Chris Hemsworth) i debiutantka M (Tessa Thompson) są niespotykanym duetem, który staje do walki z niebezpieczeństwem, jakiego świat jeszcze nie widzial Jest nim nowe zagrożenie z kosmosu. Bohaterowie muszą połączyć siły i  uratowanie nie tylko agencji MIB, ale również całej ludzkości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.