23 maja, 2022
gdzie ogladac filmy o superbohaterach

Jak oglądać filmy o superbohaterach?

Filmy o bohaterach z supermocami to jedna z najpopularniejszych i największych gałęzi kina. Produkcji tego typu jest multum, a na pierwszy ogień wysuwają się dwa studia – Marvel i DC. Obie marki wydały dziesiątki różnorodnych filmów i seriali. Każdy z nich opowiada jakąś historię, w której biorą udział wykreowani przez nich podopieczni. Jeśli nigdy nie oglądałeś produkcji o superbohaterach, na początku może być ciężko się w tym połapać.

Jak oglądać filmy o superbohaterach? Od czego zacząć? W jakiej kolejności oglądać poszczególne produkcje?

Filmy o superbohaterach – od czego zacząć?

Produkcje Marvela i DC mają swoją specyfikę i są na swój sposób uzależniające. Jak to działa? Gdy zaczniesz oglądać jeden z seriali o superbohaterach, bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się w nim inne postacie z tego samego uniwersum. Istnieje szansa, że przypadną Ci one do gustu i będziesz chciał zobaczyć ich więcej. W większości przypadków jest to możliwe – rzadko zdarza się, by Marvel umieścił jakiegoś bohatera tylko w jednej produkcji.

filmy o superbohaterach

Przykładem jest serial Jessica Jones, dostępny również na platformie Netflix. Gości w nim Luke Cage – ciekawa i wyjątkowo charyzmatyczna postać. Jeśli go polubisz, zaraz po skończeniu przygód Jessiki możesz zabrać się za inny serial, który opowiada właśnie jego historię.

Ta specyficzna viralowość sprawia, że od filmów o superbohaterach tak trudno się oderwać.

Chronologia filmów o superbohaterach

Produkcje o superbohaterach nie są osadzone w próżni i zazwyczaj mają swoją własną linię czasową. Oglądanie ich w określonej chronologii nie jest konieczne, ale często ułatwia poznawanie całej historii i objaśnia wiele rzeczy.

W sieci znajdziesz wiele poradników na temat tego, w jakiej kolejności oglądać filmy Marvela lub DC. Wystarczy, że skorzystasz z jednego z tych artykułów, a ominie Cię sytuacja, w której trafiasz w sam środek akcji i nie bardzo wiesz, co się właśnie dzieje na ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.