8 sierpnia, 2022
filmy podobne do van helsing

Filmy podobne do Van Helsing (2004)

Dawno nie widzieliśmy Van Helsinga na dużym ekranie, ale kiedy już to zrobimy, przypomina nam się, dlaczego Hugh Jackman stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd kina akcji na świecie. Film z 2004 roku nie zyskał zbyt dużego zainteresowania w momencie premiery, a teraz trudno stwierdzić, że nie dano mu drugiej szansy. To może wydawać się głupie, że tak bardzo nie doceniamy filmu, ale takie rzeczy mają znaczenie, gdy zależy nam na filmach. A teraz przejdźmy do recenzji!

Van Helsing to przygodowy horror z 2004 roku oparty na powieści Brama Stokera. W roli głównej Hugh Jackman jako tytułowy Van Helsing, a Kate Beckinsale jako Anna Valerious. Film opowiada o walce Van Helsinga o pokonanie hrabiego Draculi, aby ocalić Valeriousa i inne młode kobiety, które stały się wampirami.

Film van Helsing (2004) opowiada o człowieku o imieniu van Helsing, który został zabity, a następnie wskrzeszony przez krew wampira. Van helsing to ostatni w szeregu myśliwych, którzy od wieków walczą ze złem. Zostaje wysłany do Transylwanii, aby odnaleźć i zniszczyć hrabiego Draculę.

Czego można się spodziewać po Van Helsingu?

Jeśli nigdy nie widziałeś Van Helsinga, to prawdopodobnie widziałeś już różne adaptacje filmowe dzieł Williama Gibsona. Van Helsing to film akcji oparty na pierwszej książce z cyberpunkowej epopei Gibsona. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec XVI wieku, kiedy to Europa Zachodnia jest na skraju opanowania przez wampiry. Wszyscy wiedzą o wampirach – choć w tym świecie nazywa się je „wampirami” – i większość ludzi o nich słyszała, ale niewielu widziało jednego. Są one mitologicznym zagrożeniem, a co więcej, nie są po prostu niebezpieczne: są nadprzyrodzone. To znaczy supersilne. W Holandii młody człowiek imieniem Van Helsing ma za zadanie wytropić i zabić te stworzenia. Choć jest profesjonalistą i ekspertem w swoim fachu, wciąż jest młody i niedoświadczony. Fabuła filmu Van Helsing jest zagmatwana, ale to dobrze, biorąc pod uwagę, że jest to film akcji.

Sprawdź filmy podobne do Van Helsing

Podobał Ci się Van Helsing? Poniżej znajdziesz podobne filmy do tej produkcji.

Tytuły podobne do filmu Van Helsing (2004):

  • Łowca czarownic (2015),
  • Solomon Kane: Pogromca zła (2009),
  • Dracula: Historia nieznana (2014),
  • Polowanie na czarownice (2011),
  • Wilkołak: Bestia Wśród nas (2012)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.