27 czerwca, 2022
troja podobne filmy

Filmy podobne do Troja (2004) – Top 10

W Troi jest wiele wspaniałych postaci, a wiele z nich to Grecy. Historia obraca się wokół dwóch bardzo różnych mężczyzn: trojańskiego księcia Hektora i wojownika Achillesa. Choć są wojownikami po przeciwnych stronach wojny, rozumieją się i wzajemnie szanują. Hollywood cały czas pokazuje nam tę dynamikę, ale jest coś w oglądaniu dwóch mężczyzn, którzy się szanują, walczących o to, co słuszne, nawet jeśli oznacza to śmierć.

Sprawdź podobne pozycje do filmu Troja (2004)

Film Troja, którego premiera odbyła się w 2004 roku, jest drugą próbą nowej adaptacji Iliady Homera. Fabuła filmu: Aby zakończyć wojnę z Troją, Menelaos (Brendan Gleeson) organizuje w Sparcie ucztę, na którą zaproszeni zostają Hektor i Parys. Parys jest jednak zakochany w Helenie, córce Menelaosa, króla Sparty. Teraz mieszka ona z Parysem w Troi. Menelaos i Agamemnon wyruszają pod Troję wraz z Achillesem, królem Itaki, Odyseuszem i największym greckim wojownikiem wszech czasów, Menelaosem

Oto 10 filmów podobnych do Troi, które musisz zobaczyć w ten weekend:

Gladiator (2000)

Kiedy umiera cesarz Marek Aureliusz (Richard Harris), chce się upewnić, że jego następca Maximus (Joaquin Phoenix) będzie obecny, by objąć tron. Kommodus (Joel Phoenix), prawowity spadkobierca, chce wyeliminować jego i jego rodzinę. Maximus, któremu udało się uciec, decyduje się na ucieczkę. Maximus powraca do Rzymu, by pomścić swoich bliskich, ale wie, że tylko władza cesarza może zapewnić bezpieczeństwo jego rodzinie. Aby się pomścić, Maximus musi stać się największym bohaterem Imperium Rzymskiego, co pozwoli mu dokonać zemsty.

Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003)

Władca Pierścieni: Powrót Króla dotyczy wojny między siłami dobra i zła, w odróżnieniu od bardziej konwencjonalnej bitwy między armiami dwóch królestw. Jest to trzecia część filmowej trylogii Władca Pierścieni i podobnie jak jej poprzedniczki rozgrywa się w dawno zapomnianych latach Trzeciej Ery. Bitwa na Polach Pelennoru to tytuł drugiej części filmu, opowiadającej historię Gimliego i upadku Gondoru.

filmy podobne do troja

Królestwo Niebieskie (2005)

Ludwika de Montfort, XVI-wiecznego reformatora, który założył Zakon Świętego Dumasa. Film opowiada o walce rycerza z porządkiem feudalnym i wpływami Kościoła katolickiego, a Zakon Świętego Dumasa jest jedną z postaci, których losy śledzimy w filmie.

Braveheart – Waleczne Serce (1995)

Ten epicki film historyczny oparty jest na życiu Williama Wallace’a, przywódcy szkockiego ruchu oporu przeciwko angielskiemu panowaniu w XII wieku. Wallace był znany ze swojego odważnego ducha walki, a Braveheart jest często porównywany do Szóstego człowieka, filmu z czasów zimnej wojny o rosyjskim szpiegu, który zostaje zwerbowany do walki na rzecz Zachodu przeciwko komunistom. Mówi się, że zainspirował on Clinta Eastwooda do nakręcenia jego pierwszego filmu, The Searchers.

Aleksander (2004)

Film ten jest częścią serii o życiu Aleksandra Wielkiego. Historia śledzi jego dojście do władzy i podbój subkontynentu indyjskiego, po którym następuje romans z księżniczką z lokalnego plemienia Indian. Aleksander (Harrison Ford) jest założycielem miasta Aleksandria w Egipcie.

Spartakus (2010)

Dramat historyczny oparty na prawdziwej historii opowiada o grupie niewolników, którzy uwalniają się i przejmują kontrolę nad plantacją, aby walczyć o swoją wolność. Niewolnicy traktują swoją wolność bardzo poważnie i organizują się w jednostkę wojskową. Film zdobył kilka nagród, w tym za najlepszy film, reżyserię i rolę drugoplanową dla Johna Platta.

Dziewiąty legion (2011)

Ten dramat historyczny opowiada o grupie niemieckich żołnierzy walczących dla Imperium Rzymskiego w latach po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Legionami dowodzi dowódca, który marzy o przywróceniu chwały imperium, a jego decyzje mają bardzo realne konsekwencje dla życia żołnierzy. Dziewiąty legion to największa jednostka w armii rzymskiej, składająca się z weteranów, którzy widzieli już walki. W tym filmie jeden z oficerów otrzymuje rozkaz zabicia wszystkich legionistów.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2002)

Władca Pierścieni: The Fellowship of the Ring to pierwszy z trylogii filmów o przygodach Drużyny Pierścienia, elitarnej grupy poszukiwaczy przygód, którzy wyruszają do Śródziemia w poszukiwaniu Jedynego Pierścienia, by sprowadzić go z powrotem do cywilizacji. Akcja filmu rozgrywa się w czasie, gdy Bractwo przygotowuje się do podróży.

Władca Pierścieni: Dwie wieże (2002)

Władca Pierścieni: Dwie wieże to druga część trylogii filmów o przygodach Drużyny Pierścienia. Dwie wieże opowiadają o próbie odzyskania przez bohaterów Pierścienia od Nekromanty z Góry Przeznaczenia. Na straży Pierścienia stoi tragiczny Aragorn, który ma własny, tajemniczy plan. Pierwszą część trylogii często porównuje się do Gwiezdnych wojen, a drugą postrzega się jako bezpośrednią kontynuację Przeminęło z wiatrem.

Hobbit (2012)

Hobbit to prequel powieści JRR Tolkiena Władca Pierścieni, którego akcja rozgrywa się w tym samym świecie, co Władca Pierścieni, tysiące lat przed Władcą Pierścieni. Hobbit to opowieść o Bilbo, hobbicie, który wraz z rodziną i przyjaciółmi mieszka na Bagshot Row w shire. Bilbo angażuje się w poszukiwania zaginionego mistrza swego fachu, a po drodze spotyka wiele postaci z Władcy Pierścieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.