8 sierpnia, 2022
filmy podobne do bez litości

Filmy podobne do Bez litości – Nasze propozycje

Bez litości to jeden z najpopularniejszych filmów akcji w historii kina. Dokonał czegoś, co udaje się bardzo niewielu filmom: wzniósł swój gatunek na wyżyny. Fabuła filmu koncentruje się wokół detektywa policji, który walczy z wysoko postawionymi przestępcami, aby powstrzymać ich przed popełnianiem kolejnych zbrodni. Film powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, która w 2013 roku została przerobiona na film z Edwardem Nortonem w roli twardego gliniarza Martina Riggsa. Filmy z natury inspirują się swoimi źródłami, więc możliwe, że Bez litości jest filmową adaptacją serii o Jamesie Bondzie – zwłaszcza w sposobie, w jaki wykorzystuje dziedzictwo brytyjskiego szpiega, który wysyła złoczyńców do domu z workiem na głowie. Z okazji rocznicy powstania filmu przedstawiamy 9 filmów, które są podobne do filmu Korektor.

Sprawdź podobne filmy do Bez Litości

Uwielbiasz film Bez Litości i szukasz podobnych filmów? Specjalnie na taką okazję, przygotowaliśmy listę, w której znajdziesz filmy podobne do Bez Litości. Znajdziesz je poniżej:

John Wick (2014)

Żona Johna Wicka, Deborah, umiera na nieuleczalną chorobę. W dniu jej pogrzebu John otrzymuje prezent od swojej poprzedniej miłości – szczeniaka o imieniu Daisy. Gdy następnego dnia zatrzymuje się na stacji benzynowej, podchodzi do niego kilka osób. Jedna z nich chce kupić jego starego Mustanga, ale John odmawia. Ta sama grupa ludzi włamuje się w nocy do domu Johna i pozbawia go przytomności, kradnie mu samochód i pozostawia go bez pomocy. Rano John ustala, że osobą, która zrujnowała mu życie, jest Iosef, syn Viggo Tarasova, szefa rosyjskiej mafii działającej w Nowym Jorku. Wick, który w przeszłości korzystał z usług Johna, postanawia się pomścić. Viggo, który wyznaczył za niego nagrodę, tropi go.

Dziedzictwo Bourne’a (2012)

W trzecim filmie o Bourne’ie widzowie śledzili drogę człowieka do przetrwania i jego próby poznania swojej tożsamości, gdy był ścigany przez program CIA Treadstone. Pod koniec trzeciego filmu widzowie mieli wrażenie, że historia się skończyła. W „Dziedzictwie Bourne’a” kurtyna po raz kolejny podnosi się, by ukazać jeszcze mroczniejsze warstwy intrygi i przedstawić nowego bohatera. „Dziedzictwo Bourne’a” jest bezpośrednią kontynuacją „Ultimatum Bourne’a”. Pomimo tego, że publiczne ujawnienie Bourne’a pod koniec „Ultimatum Bourne’a” było iskrą, która mogła zniweczyć lata pracy nad filmem, publiczne ujawnienie go pod koniec „Dziedzictwa Bourne’a” okazało się katalizatorem, który mógł położyć kres wieloletniej pracy.

Punisher (2004)

Kiedy Frank Castle (Thomas Jane) odchodzi z FBI, żegna się ze swoją ostatnią pracą. Saint (John Travolta), don mafii, zleca zamordowanie jego syna, ale Castle mści się, zabijając go. Aby samemu uniknąć śmierci, Saint cudem uchodzi z życiem i przysięga, że go zabije. Punisher, brutalny stróż prawa, rozpoczyna swoją krwawą misję.

bez litości

Ultimatum Bourne’a (2004)

Jasonowi Bourne’owi (Matt Damon) trudno jest prowadzić normalne życie, gdy cierpi na amnezję, Marie Kreutz (Franka Potente) jest u jego boku, a on sam stara się ukryć swoją tożsamość. W ich domu pojawia się podejrzany mężczyzna, Kirill (Karl Urban), który zmusza ich do ucieczki. W rezultacie ich bezpieczeństwo jest zagrożone. Z pomocą informatora Bourne domyśla się, że przeciwko niemu spiskuje złowroga organizacja o nazwie Treadstone.

Mroczny Rycerz powstaje (2012)

Jest to film bardzo podobny do filmu Bez litości, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że jego reżyserem jest Christopher Nolan. Choć fabuła filmu Mroczny rycerz powstaje jest w zasadzie taka sama jak dwóch pierwszych filmów z trylogii o Batmanie, to jednak sceneria jest zupełnie inna: akcja filmu rozgrywa się w Gotham City, trzy lata po wydarzeniach z dwóch pierwszych filmów i śledzi ostatnie dni Batmana (Christian Bale), który przygotowuje się do starcia ze swoim arcywrogiem, Jokerem. Podobnie jak w przypadku Mrocznego Rycerza, w filmie Mroczny Rycerz powstaje pojawia się główny czarny charakter, którego tożsamość pozostaje tajemnicą aż do momentu, gdy film ujawnia jego tożsamość: Bane, niepowstrzymana siła zniszczenia, która, jak się uważa, jest sztuczną inteligencją.

Hitman (2007)

Kiedy 47 zostaje zatrudniony przez ICA, wykonuje szereg zadań, zanim zostaje przydzielony do realizacji ważnego celu – polityka Michaiła Belicoffa. Podczas wykonywania zadania 47 pozostawia przy życiu świadka, aby uniknąć wykrycia, ale cała sprawa okazuje się zasadzką, co sprawia, że agent staje się jeszcze bardziej podejrzliwy. Od tego momentu nasz bohater walczy o przetrwanie, ale doświadczenie i umiejętności nabyte w przeszłości w Rumunii pozwalają mu bez problemu radzić sobie z własnymi zabójcami. Oprócz tego 47 musi zmierzyć się z agentem Interpolu, Mike’em. Tak naprawdę na Hitmana poluje trzech agentów Interpolu… Trzech! Próbują oni za wszelką cenę schwytać Agenta 47. W przeszłości, jeszcze w Rumunii, nasz bohater ma również wytatuowany na potylicy kod kreskowy.

Jack Reacher: One Shot (2012)

Film powstał na podstawie powieści Lee Childa. Dowody przeciwko Jamesowi Barrowi są potężne, ale on sam odmawia współpracy ze swoim adwokatem Jackiem Reacherem. Jest to bardzo dziwne, ponieważ to właśnie jego zeznania mogą go jeszcze bardziej obciążyć. Rosemary Barr, siostra Jamesa, wynajmuje młodego i ambitnego prawnika, aby pomógł jej bratu. Jest to bardzo dziwne, ponieważ odmawia on współpracy ze swoim prawnikiem Jackiem Reacherem.

Uprowadzona (2008)

To kolejny film, który jest bardzo podobny do Bez litości. Bryan jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Kiedy dziewczyna chce pojechać do Paryża, ojciec zgadza się na jej prośby pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka dzwoni do niego i mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg musi użyć całego swojego sprytu, aby uratować dziecko, zanim będzie za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.